همین الان با عضویت در فست سلکت، فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید.

7 نکته از تلگرام که بهتر است بدانید

7 نکته از تلگرام که بهتر است بدانید | دنیای تکنولوژی فست سلکت

شاید تلگرام بهترین پیام رسان دنیا نباشد اما میتوان آنرا در لیست محبوب ترین پیام رسان های دنیا قرار داد.تلگرام میداند که کاربرانش به دنبال چه هستند و سعی میکند با انتشار هر نسخه جدید،‌‌ نیازهای کاربران را پاسخ دهد.

۱ - شخصی سازی رنگ و پوسته ی تلگرام
یکنواخت بودن قالب و رنگ بندی میتواند پس از مدتی کاربر را خسته کند، تلگرام برای این مشکل راه حلی قرار داده است. شما میتوانید رنگ بندی و پوسته ی این پیام رسان را بر اساس سلیقه خود تنظیم کنید برای این کار کافی است به مسیر زیر بروید
Settings -> Theme

و از بین قالب های از پیش تعیین شده یک مورد را انتخاب کنید.

اما اگر با پوسته های از پیش طراحی شده احساس راحتی ندارید میتوانید پوسته ی دلخواه خودتان را بسازید.برای این کار به مسیر زیر بروید
"Settings -> Theme"
گزینه ی "Create New Theme " یا "ایجاد پوسته ی جدید" را فشار دهید. یک نام برای پوسته خود انتخاب کنید، پس از این کار پوسته ی شما به لیست پوسته های از قبل طراحی شده اضافه میشود. برای ویرایش پوسته، سه نقطه ای که در سمت راست اسم پوسته وجود دارد را فشار دهید و سپس "Edit" یا "ویرایش" را انتخاب کنید، حال رنگ بندی را به طور دلخواه تعیین کنید.


۲ - فعال سازی Secret Chats یا پیام محرمانه

اگر خواستید که با کسی به صورت محرمانه صحبت کنید این قابلیت میتواند مفید باشد.وقتی که شما با یک نفر secret chat ایجاد میکنید، پیام های شما در سرور های تلگرام ذخیره نمیشوند و پیام ها به صورت "کاربر به کاربر" رمزگذاری میشوند.


۳ - چند تصویر پروفایل داشته باشید.
برخلاف واتس آپ، تلگرام به شما اجازه میدهد که از تصاویر متعددی برای پروفایل استفاده کنید.برای مشاهده ی تصاویر پروفایل، پس از باز کردن منوی سمت چپ،‌تصویر کنونی را فشار دهید تا لیست تصاویر را ببینید و برای تعیین پروفایل جدید، ایکون دوربین را فشار دهید تا منوی انتخاب پروفایل برای شما باز 


ببینید : شبکه های اجتماعی و سایت های معروف در ایران


۴ - موقعیت جغرافیایی خود را به اشتراک بگذارید.
اگر واتس آپ میتواند این کار را بکند چرا تلگرام نتواند ؟ به جای اینکه به دوستانتان آدرس بدهید فقط کافیست که موقعیت خودتان را برای آنها ارسال کنید.
برای اینکار کافیست که وارد چت شوید و روی ایکون سنجاق را فشار دهید و سپس دکمه ی سبز رنگ که بیان گر موقعیت کنونی شما است را فشار دهید.


۵ - پیام ارسال شده را حذف کنید.
نگران نباشید اگر که به طور ناخواسته پیامی را اشتباه برای کسی فرستاده اید شما میتوانید پیام ارسال شده را برای هر دوطرف حذف کنید.برای این کار روی پیام مورد نظر را نگه دارید سپس ایکون سطل زباله، که در بالا سمت راست،‌ ظاهر میشود را فشار دهید. حال از شما پرسیده میشود که پیام فقط برای شما پاک شود و یا برای هر دوطرف،که شما با توجه به نیاز خود آنرا انتخاب میکنید.
۶ - شخصی کردن صدای اعلانات
برای این کار به این مسیر بروید:‌ Settings > Notifications And Sound سپس شما میتوانید رنگ نور LED،‌ صدای پیام و نوع ویبره گوشی را برای هنگامی که پیامی دریافت میکنید عوض کنید. شما میتوانید این تنظیمات شخصی سازی را برای گروه هایی هم که در آنها عضو هستید انجام دهید.۷ - تعیین محدودیت برای دانلود فایل ها

اگر از دیتای موبایل یا Wi-Fi استفاده میکنید میتوانید برای حجم فایل هایی که دانلود میکنید محدودیت تعیین کنید.برای اینکار به مسیر زیر بروید: “Settings -> Data and Storage”. میتوانید برای تصاویر، ویدیوها، صداها و تمام فایل ها محدودیت بذارید همچنین میتوانید این محدودیت را روی مخاطبین، گروه ها و کانال ها اعمال کنید.


پایان.  • : برچسب ها
  • (بدون دیدگاه)
  • امتیاز

مطالب مرتبط