همین الان با عضویت در فست سلکت، فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید.

شبکه های اجتماعی و سایت های معروف در ایران

شبکه های اجتماعی و سایت های معروف در ایران | دنیای تکنولوژی فست سلکت

شبکه های اجتماعی و سایت های معروف در ایران


شبکه های اجتماعی در ایران
طبق آخرین آمار به دست آمده سالانه میزان استفاده مردم از شبکه های اجتماعی ۱۳۵٪ بیشتر از سال قبل است.
بر اساسی پستی که سایت wearesocial در وبلاگ سایت خود منتشر کرد آمار حاکی از آن است که به تقریب ۴۰ میلیون از مردم ایران در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند و این رقم معادل به نصف جمعیت ایران است که ۲۳ میلیون از این ۴۰ میلیون از اوایل سال ۲۰۱۷ به شبکه های اجتماعی پیوسته اند.
به عبارت دیگر به طور روزانه جمعیتی در حدود 63000 نفر عضو این شبکه های اجتماعی شده اند. ( به طور تقریبی در هر دقیقه 43 کاربر ایرانی در شبکه های اجتماعی عضو شده اند. )
در سرتاسر جهان بیش از ۳ بیلیون حساب کاربری در شبکه های اجتماعی ساخته شده است که این امار نسبت به سال گذشته ۱۳٪ افزایش داشته است. ( به طور تقریبی در هر ثانیه ۱۱ کاربر عضو شده اند. )
ایران پس از کشور چین ( ۸۴ میلیون عضو ), هندوستان (63 میلیون عضو ) و اندونزی ( 28 میلیون عضو ) در جایگاه چهارم, با ۲۳ میلیون کاربر عضو شده در شبکه های اجتماعی در طول یک سال قرار میگیرد.
پیام رسان تلگرام با توجه به امکاناتی که در کانال ها و گروه ها برای کاربرانش ایجاد کرده است,با ۴۰ میلیون کاربر ایرانی(تلگرام در سرتاسر جهان 100 میلیون کاربر دارد), رتبه ی اول را از بین شبکه های اجتماعی ایران, از‌آن خود کرده است.
اینستاگرام, به عنوان یک سرویس اشتراک گذاری تصویر و ویدیو, رتبه ی دوم را از بین شبکه های اجتماعی از آن خود میکند. ۲۴ میلیون کاربر ایرانی (یا به عبارتی حدود ۲۹٪ از کل جمعیت ایران) عضو این رسانه ی اجتماعی هستند که از این تعداد ۴۵٪ از آنها خانم و ۵۵٪ باقی مانده آقا هستند. ایران هفتمین بازاربزرگ برای برنامه اشتراک عکس است (این پلت فرم در سپتامبر 2017, 800 میلیون کاربر فعال را گزارش کرد)
کمپانی فیس بوک که از آن میتوان به عنوان پدر اینستاگرام یاد کرد در ایران از محبوبیت کمتری برخوردار است که دلیل عمده آن را میتوان فیلتر بودن ان را به مدت طولانی (تقریبا ۸ سال) دانست. با این حال حدود 5.7 میلیون از کاربران فیس بوک ایرانی هستند که ۳۵٪ آنها خانم و ۶۵٪ باقی مانده را آقایان تشکیل میدهند.تعداد کل کاربران فیس بوک در سرتاسر جهان به رقم فوق العاده برزگ,2.17 بیلیون میرسد.

وب سایت

در این قسمت فهرست وب سایت های بازدید شده ایران را براساس داده های سرویس تحلیل های الکسا فهرست می کنیم. به طور خلاصه و ساده, وب سایت ها بر اساس تعداد بازدیدکنندگان  و تعداد صفحات بازدید شده رتبه بندی می شوند.
همانطور که انتظار میرود گوگل اولین سایت پربازدید است ( نه تنها در ایران، در همه جا به همین شکل است ). پس از آن سرویس اشتراک گذاری ویدیو، آپارات، رتبه ی دوم را از آن خود میکند.جایگاه سوم مربوط میشود به خرده فروشی و فروشگاه اینترنتی دیجی کالا  و در پایان، سایت ورزش ۳ رتبه ی چهارم را با موضوع اخبار ورزشی از آن خود میکند.
موتور جستجوی یاهو، ویکی پدیا و درگاه پرداخت آنلاین شاپرک به ترتیب جایگاه های بعدی را در دست میگیرند.


بررسی نهایی
کل جمعیت ایران در حدود 80 میلیون نفر تخمین زده شده است و 70 درصد جمعیت آن در مناطق شهری زندگی می کنند. طبق گزارشات، 56.7 میلیون از جمعیت ایران دسترسی به اینترنت دارند.تعداد کل کاربران اینترنتی فعال تلفن همراه 51.7 میلیون و 63٪ در مقایسه با ژانویه 2017 افزایش داشته است.
در حال حاضر حدود 125 میلیون سیم کارت در کشور فروخته شده است که 83 میلیون از آنها به اینترنت دسترسی دارند. حدود 73 درصد مشترکان از خدمات پیش پرداخت شده و 27 درصد پس از پرداخت استفاده می کنند. بیش از 50٪ سیم کارت های تلفن همراه از اینترنت با پهنای باند (3G و / یا 4G) پشتیبانی می کنند.  • : برچسب ها
  • (بدون دیدگاه)
  • امتیاز

مطالب مرتبط