همین الان با عضویت در فست سلکت، فروشگاه اینترنتی خود را ایجاد کنید.

ریپورت شدن در تلگرام و دلایل آن

ریپورت شدن در تلگرام و دلایل آن | دنیای تکنولوژی فست سلکت

شاید شما هم، همانند خیلی دیگر از استفاده کنندگان تلگرام اصطلاح ( ریپورتم !!! ) را شنیده اید.

اصلا این ریپورتم چیست و چه میشود که یک حساب کاربری در تلگرام ریپورت میششود ؟!


ریپورت (Report Spam  ) در اصطلاح به معنای گزارش هرزنامه است که ممکن است چندین ماه طول بکشد ، یعنی زمانی که شما پیامی خصوصی برای فردی که شماره تلفن وی در لیست مخاطبین تلفن شما وجود ندارد ارسال می کنید، آن شخص می تواند شما را به عنوان مزاحم به تلگرام معرفی کرده و تلگرام بر همین اساس و برای تنبیه شما محدودیت هایی اعمال می کند که این عمل در بین کاربران به ریپورت معروف شده است!

یکی از تنبیهات این است که برای مدت چهار تا هفت روز بخشی از عملیاتی را که شما می توانید در تلگرام بطور معمول انجام دهید، از شما سلب می کند و پس از گذشت مدت مذکور، اگر گزارش مجددی برای شما ارسال نگردد، وضعیت به حالت عادی در می آید و شما می توانید پیامهای خصوصی ارسال کنید!


به نقل از "باشگاه خبرنگاران جوان" علت های ریپورت شدن در تلگرام، میتواند مواردی از قبیل انچه که در لیست زیر است باشد :


۱- استفاده از حالت last seen recently برای مدت طولانی!


۲- استفاده از نسخه های غیر رسمی، تلگرام مانند موبوگرام و تلگرام فارسی و غیره!


۳- عضو شدن در کانال ها و گروه های غیر اخلاقی!(ریپورت شدن گروه یا کانال مساوی هست با ریپورت شدن شما)


۴- ارسال بیش از ۱۰۰ پیام در روز!(این پیام ها شامل چت کردن نمی شود )


۵- استفاده از استیکر های غیر مجاز که در تلگرام ذخیره نمی شود!(چون استیکر ها توسط ربات ها کنترل میشن و بیشتر عامل ریپورت شدن هستند.)


۶- فوروارد کردن پست ها با لینک آلوده و غیر مجاز!


۷- سرک کشیدن در پی وی افراد در گروه ها


۸- گروه و کانال های تبلیغاتی که شما رو اد و بعد حذف می کنند (چون حذف زیاد از گروه و کانال مساوی با ریپورت )


۹- متاسفانه اپراتور ایرانسل هویت صاحب خط را ثبت نکرده و سرور های تلگرام امکان تشخیص و تایید هویت صاحب خط رو ندارند!  لذا مبادرت به ریپورت خطوط ناشناس می کند، دلیل اینکه تعداد ریپورت شدگان در بین مشترکان ایرانسل بیشتر است، همین است.


ریپورت شدن در تلگرام و دلایل ان - فست سلکت


در بین افراد ریپورت شده در تلگرام سوالاتی از قبیل : “چگونه از ریپورت خارج شویم” “حل مشکل ریپورت در تلگرام”، “رفع ریپورت تلگرام فوری”، “رفع ریپورت تلگرام در چند ثانیه”، “نرم افزار رفع ریپورت تلگرام” و … وجود دارد. در پاسخ به سوالات این افراد باید بگوییم که راهی برای دور زدن ریپورتی وجود ندارد.


راهکارهایی برای خارج شدن از ریپورت : ( به نقل از "باشگاه خبرنگاران جوان" )


نکته 1 :چیزی به اسم رفع ریپورت وجود ندارد و تمامی راهکار ها ازجمله ارسال ۱۰ استیکر و باز نکردن پیام تا ۴ روز یا ارسال یه پست خاص که چند مدت پیش بین کاربران تلگرام دست به دست می شود فقط سرکاری  است.


نکته۲ : متاسفانه یک سری افراد بیکار هستند که در شبکه های اجتماعی با ارسال پست مبنی بر اینکه این پست برای ۱۰ نفر بفرستید، تلگرام رایگان می شود یا امتیازت بالا می رود و از این حرفهای بی اساس، کاربران را تحریک به ارسال پست می کنند که کندی شبکه را به دنبال  دارد.


نکته ۳: تنها راه رفع ریپورت وارد قسمت تنظیمات تلگرام شده درقسمت  پرسش و پاسخ( ask qustion وارد شده  از اپراتور تلگرام به زبان انگلیسی بخواهید که شما رو رفع ریپورت کند.

یا به تلگرام ایمیل بزنیند و یا از ربات رسمی تلگرام با آیدی @spambot استفاده کنید!


نکته 4 : در صورتی که به هر دلیلی ریپورت شدید، اولا برای چند روز صبور باشید و از ارسال پیام خصوصی به دیگران خودداری کنید و یا برای پیام خصوصی با فردی که شماره تلفن وی در لیست دفترچه تلفن شما وجود ندارد از بخش چت امنیتی یا همان سکرت چت استفاده کنید.به هوش باشید و به راحتی اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار ندهید، به خصوص از کلیک بر روی لینکهای ناشناس خود داری کنید!!


نکته 5 : با توجه به رمز نگاری و امنیت تلگرام اینکه شما بتوانید این تنبیه را دور بزنید، امکان پذیر نیست و صرفا وقت خود را تلف می کنید و تا زمانیکه زمان تنبیه خاتمه پیدا نکرده است، دسترسی شما آزاد نخواهد شد!


امیدواریم این مطلب مورد پسند شما واقع شده باشد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

   • (بدون دیدگاه)
  • امتیاز

مطالب مرتبط